HTML

Fülplasztika

Fülplasztika lehetőségei, tudnivalók.

Friss topikok

Archívum

A fül plasztikai sebészeti átalakításának lehetőségei

2010.04.09. 14:35 Plasztika

 

Mikor lehet szükség fülplasztikai beavatkozásra?

A fülplasztikai beavatkozás viszont ideális megoldást jelenthet mindazoknak, akiknek veleszületetten elálló vagy aszimmetrikus füleik vannak, esetleg valamilyen sérülés, baleset miatt deformálódtak a fülkagylóik. Az elálló fül veleszületett vagy szerzett elváltozás, melynek lényege, hogy a fülkagylók a szokványos 10-15 foknál nagyobb szöget zárnak be a fej oldalsíkjával. A fül rendellenes állása lehet egy, vagy mindkét oldali, ami kijavítható a fülplasztikai beavatkozások segítségével, az eljárás emellett alkalmas a túl nagyra nőtt cimpák kisebbítésére, illetve a ki nem fejlődött ívek kialakítására is. A fülműtéttel látványos eredménnyel korrigálhatóak a komoly, pszichés panaszokat okozó elváltozások is.

Szorítópánt a műtét után

A fülplasztikai beavatkozás általában helyi érzéstelenítésben történik, és az injekciózás minimális kellemetlenségét leszámítva fájdalommentesen végezhető. Az operáció során a fülkagyló alakjának kívánt korrekcióját a fülkagyló porcának és a bőr egy részének eltávolításával (elálló fül esetén), illetve szükség szerint a porc újraformálásával, a felette elhelyezkedő bőrseb zárásával és az új forma rögzítésével érik el a szakemberek. 

A vérzéscsillapítást követően a bőrmetszést plasztikai varrattal egyesítik, és a műtét végén kompressziós kötést helyeznek fel a páciens fejére. A szorítópánt célja, hogy a fülkagylók a fülműtétnél kialakított helyzetben rögzüljenek.
A műtét időtartama attól függően változik, hogy milyen fokú korrekcióra van szükség (a fülek fejhez szorítása, a fülkagyló aszimmetriájának korrekciója, esetleg a fülkagyló kisebbítése). Általánosságban elmondható, hogy a fülplasztikai beavatkozások mindössze 1-1,5 órát órát vesznek igénybe.

Végleges állapot csak néhány hét múlva

A műtétet általában 6-8 órás megfigyelési idő követi, amely alatt az élettani funkciók stabilizálódnak, elmúlik az előkészítő injekció bágyasztó hatása, a beteg pedig már aznap hazamehet. Altatásban végzett műtétnél ez az időszak 16-18 órára növekszik, ebben az esetben a szakemberek még egy napi megfigyelésre benntartják a betegeket. 

Az első egy hétben minden érintett számára javasolt az ágynyugalom, illetve a fej óvása mindenféle külső sérüléstől, amivel megakadályozható az elfertőződés. A szakemberek a fülplasztikai beavatkozást követő második hét végén távolítják el a varratokat, de a fül végleges formája csak a műtétet követő néhány héten belül alakul ki, így az érintetteknek még ebben az időszakban is rendkívül óvatosnak kell lenniük.

Az OEP csak a helyreállító műtéteket fizeti 

Szólj hozzá!

Címkék: fül fülpasztika fülforma

A bejegyzés trackback címe:

https://fulplasztika.blog.hu/api/trackback/id/tr811907380

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása